
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 5 V |
| Switching Frequency | 200 kHz |
| Max Input Voltage | 75 V |
| Min Input Voltage | 5.7 V |
| Quiescent Current | 240 µA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Transistor Driver |
| Topology | Flyback |
| Function | Step-Up/Step-Down |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$4.47581
Ext.Price$4.47581
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.47581 | $4.47581 |
| 10 | $4.37146 | $43.71460 |
| 25 | $4.33956 | $108.48900 |
| 50 | $4.30790 | $215.39500 |
| 100 | $4.27644 | $427.64400 |
